אוטמים את הגג עם הזפת? כל שלבי העבודה

הגג בבית שלכם אמור להעניק לכם הגנה ללא פשרות. למרות שהתרחיש האידיאלי הוא להבטיח כי לא יחדור דבר דרך הגג שלכם, המציאות היא לעתים שונה. גם בעת שמדובר על טיפולי מנע, וגם כאשר מדובר על טיפול הניתן לאחר נזילה, הרי שאתם תסתייעו באיש מקצוע. איטום גגות אינו משחק ילדים, ועבודה שלא תתבצע כשורה יכולה לגרום לכם לנזקים נוספים, לעוגמת נפש ובעיקר לבזבוז כסף מיותר.
 
לאחר התייעצות עם איש המקצוע, הוחלט לאטום את הגג שלכם באמצעות הזפת. מדובר על אחת השיטות הפופולאריות לעבודת האיטום, המתגלה כיעילה מאד. למרות שאת העבודה מבצע איש מקצוע, עדיין כדאי שתדעו מה שלבי העבודה בדרך אל הגג האטום שלכם.
 
1.מאתרים את מקור כניסת הנוזלים
הדבר הראשון שעושים בעבודה של איטום גגות, הוא לזהות את הכשל או הליקוי. במרבית המקרים מדובר על שברים או סדקים בגג שדרכם מצליחים נוזלים שונים לחדור דרך הגג. חשוב מאד להבין את מקור כניסת הנוזלים על מנת לדעת לתכנן את מהלך העבודה. לעתים חיפוש מקור הליקוי יכול לקחת זמן רב, ולכן חשוב להסתייע באנשי המקצוע הטובים ביותר.
 
2.מנקים את הגג מכל פסולת
אין זה מפתיע, אך על הגג מצטבר לכלוך רב בדמות של עלים, פסולת ואבק. לפני שמתחילים את עבודת האיטום, מבצעי אנשי מקצוע ניקוי יסודי ובלתי מתפשר על מנת שיהיה ניתן להמשיך את שלבי העבודה הבאים. לעתים, על מנת שיהיה ניתן לזהות את השברים על הגג, אף מבצעים את השלב הזה תחילה וכך קל יותר לאתר את פתח הכניסה של הנוזלים דרך הגג. הניקוי היסודי חשוב וחיוני לשלב הבא, בו מתחילים את עבודת האיטום.
 
3.שכבת חומר ראשונה
בשלב זה מורחים את שכבת החומר הראשונה, שתהיה הבסיס למריחת הזפת על הגג. מדובר למעשה על שלב הכנה ראשוני, המסייע להצמדת הזפת לגג של המבנה המדובר. השלב הזה מגיע לאחר ניקוי יסודי של הגג ושל איתור השברים.
 
4.מורחים את הזפת, זוכים בגג אטום
השלב האחרון הגיע: מורחים את הזפת. בעת שאנשי המקצוע הגיעו לשלב זה, אתם יודעים כי אתם מתקרבים לסוף העבודה בביתכם. השלב הזה מסמל את סיום העבודה ואת מה שאתם כמהים לו זמן רב: גג אטום שיבטיח לכם הגנה. את העבודה הזו מפקידים בידיו של איש מקצוע מיומן ומנוסה, שיבטיח לכם שקט נפשי ואיכות חיים בבית שלכם.

מאור איטום גגות הוא קבלן איטום וזיפות באזור המרכז והסביבה המתמחה בכל שיטות האיטום השונות. 
תפריט דף הבית טלפוןפייסבוק