איטום גגות לבחור חכם

החורף הגיע מוקדם משצפיתם. וכשטיפות המים החלו לטפטף גם בתוך הבית ולחלחל לאורך הקירות נזכרתם שגם בשנה שעברה היה כך והקיץ הארוך הספיק להשכיח מכם את הצורך באיטום הגג לקראת החורף. חבל, כי אם הייתם זוכרים זאת קודם הייתה נמנעת ממכם החוויה הרטובה הזו כמו כן מחיר האיטום שלא בעונת החורף הגשומה הינה ידידותית פי כמה בגלל הביקוש הנמוך באופן יחסי בעונה זו. בימי החורף הגשומים הביקוש לאיטום עולה מאוד, ידי העוסקים במלאכה מלאים בעבודה ומסיבה זו המחירים נוסקים בהתאם. אז לפחות לקראת החורף הבא נקווה שתהיו חכמים יותר ותדעו להיערך בזמן.
וכעת מה בוחרים?

איטום גגות – באיזה חומר כדאי לבחור לצורך האיטום?

כשאתם עומדים בפני הדילמה באיזה חומר לאטום את הגג, מס' התשובות שתקבלו יהיה כמעט כמס' האנשים אותם תשאלו. אין תמימות דעים של ממש בנושא הזה. היות ואנשים רבים לא בוחרים בצורה חכמה את חומרי האיטום שלהם והם אינם מתאימים את החומר כפי שנדרש לתשתית של הגג ומסיבה זו הם מאוכזבים לעיתים מחומרי איטום מעולים אשר בשימוש נכון היו נותנים תוצאות מעולות.
אז לפני שאתם שואלים את כל העולם במה כדאי לאטום, בדקו את הגג שלכם, האם הוא כבר עבר איטום כלשהו אי פעם? אם כן באיזה חומר התבצע האיטום, ישנם חומרים שלא ייתפסו על גבי חומר ממשפחה שונה וחבל לנסות לאטום בהם גם כאשר כל העולם ממליץ בחום דווקא על סוג האיטום הזה.
פרטים נוספים בנושא חומרי איטום ניתן למצוא אצל חברת ליאן איטום גגות

איטום גגות באמצעות יריעות –

היריעות הינן אמצעי האיטום הפופולארי ביותר כיום. מדובר ביריעות עבות של כארבעה עד חמישה ס"מ המכילות בתוכן את החומר ביטומן. הביטומנים הינם חומרים אוטמים המסוגלים לאטום היטב מפני כל דליפה של מים. היריעות הללו מודבקות על משטח הגג ולאחר ההדבקה הן מולחמות בעזרת להבת גז (בעבר נעזרו בשיטות אחרות לצורך ההלחמה) היריעות נותנות הגנה מלאה ואוטמות את הגג באטימה מוחלטת ומושלמת.
מובן שכדי שהיריעות תחזקנה מעמד כפי שאנו מצפים מהן יש לעבוד על פי הכללים. הגג חייב להיות נקי לגמרי ללא כל פסולת או שאריות שנותרו מהבנייה. כמו כן יש ליישר ולהחליק את כל שטח הגג. לסתום סדקים או חריצים אם ישנם. לבדוק כי אין גבשושיות ולהחליק אותן במקרה שיש כאלה.

איטום באמצעות זפת –

השיטה הוותיקה של הזפת עדיין מוכיחה את עצמה עד היום. היא אוטמת היטב את הגג ואינה מאפשרת חדירה של מים לבניין. את הזפת יש כמובן ליישם על פי הכללים ולבחור בזפת תקנית מסוג טוב. מלבד זאת כאשר האיטום נעשה על ידי הזפת יש להלבין את הגג כהגנה מפני קרני השמש.
באיטום גגות – החלק הכי חשוב זוהי הבחירה הנכונה והמתאימה לגג שלכם. בלי להסתמך על סיפורי גגות של אחרים. כל גג לגופו. 
תפריט דף הבית טלפוןפייסבוק