בניית קיר גבס על ריצוף פרקטבניית קיר גבס הפכה לכלי מסל הכלים של כל שיפוצניק, קבלן בניה או מעצב פנים. זאת לאור היתרונות הבולטים של חומר זה. הגבס הוא חומר קל לעיצוב , קל משקל ומבודד מספיק. כמו כן מהירות העבודה והעלויות הנמוכות יחסית הופכים אותו לחומר מבוקש בתחום הבנייה  והאדריכלות.
בנייה של קירות גבס
מטרתם של קירות גבס היא ליצור מתחמים, נישות וחללים חדשים בשטח נותן כמו בית או משרד. העבודה בחומר מתבצעת במהירות וללא לכלוך רב מדי. כמו כן אין צורך בפירוק של תשתיות או ריצוף שכבר בנוי בשטח המדובר. הבנייה בגבס זולה משמעותית ביחס לבנייה מבלוקים.
הקיר עצמו עשוי שמני לוחות כשבתווך ניתן להכניס חומרי בידוד נוספים כמו צנרת מים או חוטי חשמל. הבעיה בקירות גבס היא שהם אינם עמידים מספיק לנשיאת חפצים בתלייה. בנוסף, קירות אלו חשופים יותר לפגיעות ולנזקים מאשר קירות בבטון. חלק מהחומרים אינם עמידים למים. יחס עם זאת לכל הבעיות הללו קיימים פתרונות כמו התקנה של לוחות מתכת שנושאים אביזרים תלויים.
היתרונות בבניית קירות מגבס:
לעיתים קרובות שיפוצים בבית נערכים על רקע הצורך בשינוי החלוקה הפנימית של חדרי הבית או תחימה של חללים פתוחים בבית. הדבר כרוך בהריסת קירו השיטה הקלה והמומלצת ביותר לפעולות אלו היא בניית קת וריצוף קיים. כדי למנוע כל זאת ניתן לבנות מחיצות בגבס. לשיטה זו יתרונות רבים:
  1. נוחיות הרכבה ופירוק
  2. אין צורך בפרוק ריצוף קיים וניתן אף לבנות את קיר הגבס על ריצוף או רצפת פרקט ללא צורך בפירוק ובנזקים נוספים.
  3. גימור קל מדויק ונאה.
  4. השגת בידוד אקוסטי מעולה
  5. ביצוע העבודה במהירות יחסית.
  6. אפשרויות עיצוב רבות. כידוע העבודה בגבס מאפשרת יצירת מחיצות עם עיצובים מעניינים בגבס. דבר שלא מתאפשר בבניה בחומרים גמישים פחות כמו בטון.
  7. אין צורך בחציבה עבור צנרת ,חשמל ואינסטלציה.
תליית אביזרים:
בניגוד לדעה הרווחת שקיימת בעיה של תליית אביזרים על קירות גבס , הרי שישנם כמה פתרונות בנמצא לבעיה זו. ניתן לתלות אביזרים על קירות גבס בעזרת ברגים ויתדים מיוחדים לתלייה. אם מדובר באביזרים כבדים ביותר כמו מסך טלוויזיה מומלץ לתכנן את הקונסטרוקציה של קיר הגבס באופן כזה שהתעלות והניצבים ( בפנים הקיר) יחפפו למיקום התלייה ובצורה כזו יהפכו את התלייה לבטוחה וחזקה יותר.
 
אם כן, בניית קיר גבס מתאפשרת גם לאחר התקנת פרקט לריצפה של הבית או על רצפת המשרד ואינה שונה מבניית קיר גבס על ריצוף רגיל. בניית קירות גבס על הפרקט נוחה ביותר מכיוון שהיא מאפשרת לערוך שיוניים בחלוקת החדר או המשרד גם לאחר הבנייה, דבר שאינו מתאפשר בבניית מחיצות מחומרים אחרים כמו בטון. 
תפריט דף הבית טלפוןפייסבוק