טיפים לפני הזמנת קבלן שיפוצים

ברכות על ההחלטה לשפץ את הבית. אך בטרם נזדרז לשלם מקדמה לקבלן שיפוצים, במאמר זה נסייע לכם בבחירת קבלן שיפוצים באמצעות טיפים לפני הזמנת קבלן שיפוצים אשר חשוב שתדעו.
 
תמיד בעת שלב טרום השיפוץ נחשפת הדילמה האם להיעזר בשיפוצניק רגיל, או האם עלינו להזמין קבלן שיפוצים "One Stop Shop", אשר ידאג לכל אשר צריך לשיפוץ הבית מבלי לדאוג לשום דבר, לתת לו את המפתחות ושירוץ קדימה עם השיפוץ. בדרך כלל, התשובה לשאלה מוכרעת ע"י התקציב, איך לעיתים מה שעולה לנו בזול עולה בסופו של יום ביוקר. ראשית, נעשה סדר לפני שנציג בפניכם מספר טיפים חשובים: אם אתם נעזרים באדריכל בעת השיפוץ, בדקו את הקשר בין קבלן השיפוצים לאדריכל, במידה וקיים קשר כזה נתקו את החבילה, מכיוון שהמחירים עלולים לנסוק מעלה בעקבות קשרים ורצונות הדדיים. כעת, נצא מנקודת הנחה שאתם רוצים לבחור קבלן שיפוצים, ולא שיפוצניק, ואינכם נעזרים באדריכל. להלן הטיפים לפני הזמנת קבלן שיפוצים.
 
הטיפ הראשון: וודאו שקבלן השיפוצים אכן קבלן שיפוצים. הכוונה שלא כל מי שאומר שהוא קבלן שיפוצים הוא אכן כזה, על מנת להיות כזה צריך להיות רשום ברשם הקבלנים, בסיווג 131 – שיפוצים, או 100 ו-135, בנייה והרחבת מבנים. שימו לב, ייתכן וקבלן השיפוצים אכן רשום כקבלן, אבל לא של שיפוצים (ייתכן שרשום כקבלן חשמל ובוחר לעסוק בשיפוצים).
 
הטיפ השני: קבלו הצעת מחיר מפורטת והוגנת. מעבר לתשלום, אתם צריכים להיות סגורים מכל הפינות לפני הזמנת קבלן שיפוצים. הצעת מחיר שאינה מפורטת, או מונחת ע"י קווים כללים כמו "שיפוץ כללי של הסלון", "הרחבת המטבח ובנייה של אי באמצע", אלו לא נחשבות לפירוט של הצעה. בראש ובראשונה זה מעיד על כך שקבלן השיפוצים אינו מקצועי, ויכול להיות שאף שומר לעצמו פתחים כאלו ואחרים "לתפור" לכם עסקה. אתם מבחינתכם, צריכים לקבל בהצעת המחיר את הפירוט המדויק ביותר, וזאת תכלול גם דברים שאתם רק אולי עתידיים לעשות, אבל צריכים לדעת כמה זה יעלה כבר עכשיו. לדוגמה, תבחרו בהמשך לרצף בקרמיקה את השירותים הקטנים, אז אתם תרצו שבהצעת המחיר יהיה גם פירוט לדברים שתחליטו עליהם רק בעתיד אם בכלל. מעבר לכך, אתם צריכים לקבל בהצעת המחיר מקבלן השיפוצים גם לו"ז, תאריכים מדויקים ויעד לסיום העבודה, פריסת תשלומים מדויקת וכן הלאה.
 
הטיפ השלישי: חייבו אותו בחתימה על אחריות על טיב העבודה. אולי תופתעו לשמוע, אבל על עבודות שיפוץ יש אחריות. לדוגמה, על עבודות אינסטלציה ישנה אחריות של 3 שנים לפחות. על עבודות איטום וזיפות יש אחריות של חמש שנים, וכן הלאה. על כל דבר שיבצע קבלן השיפוצים בבית חייבת להיות אחריות של שנה אחת לפחות, וודאו שקבלן השיפוצים אכן תומך בגישה הזו ואף חותם על כך במסגרת הסכם העבודה המשותף ביניכם. בהצלחה!
 


 
תפריט דף הבית טלפוןפייסבוק