ניסור בטון

עבודות של הריסת מבנה או חלקים ממנו נחשבות לעבודות מורכבות מאוד שיש צורך לבצעם בזהירות. עבודות הריסה הינן עבודות שמחייבות היתרי בניה (למעט מבנים שנבנו ללא היתרי בנייה) בגלל היבטים הנדסיים וחוקיים. ניסור בטון מתבצע למען מספר מטרות.

במקרים של פתיחת חורים ופתחים בקירות מבוטנים במבנים קיימים או במקרים של הריסת כל המבנים, כאשר הדבר מתבצע בשיטה של ניסור והנפה. הדרך הזאת לפירוק מבנים היא אלגנטית, יחסית, כאשר החלק המיועד לניסור מוחזק על ידי מנוף. לאחר ניסורו הוא מורד באיטיות לעבר הקרקע. את הפעילות הזאת מבצעים קבלנים מקצועיים אשר יש בידיהם את האישורים המתאימים לכך.

יתרונות לניסור בטון

ניסור בטון נעשה במקרים נוספים בהם יש קושי רב בהריסת קירות מזוינים ומבנים באמצעות מכשירים אחרים. הדרכים האחרות להריסתם עושות שימוש בציוד מכאני כמו: מקדחים מיוחדים, פטישי אוויר כבדים, כדורי הריסה, כלים מכאניים כמו דחפורים ועוד. מרבית השיטות הללו מגושמות. ניסור בטון מתבצע באמצעות מסורי יהלום בעלי עצמה חזקה והתוצאה היא קיר שנחתך בצורה ישרה ומדויקת. יש לכך יתרונות רבים: דיוק בחיתוך, זמן ביצוע קצר ביחס לשיטות הריסה אחרות, לכלוך ורעש מועטים, יחסית, חיתוך ללא הותרת סדקים בקירות קיימים ועוד. כל אלו תורמים מאוד לקיצור זמני עבודה לחיסכון בכסף, בכוח אדם, לאי שחיקה של עובדים אחרים ועוד.

ניסור למטרות שונות
מקובל לבצע ניסור בטון בעת שיפוצים כלליים, כאשר מבקשים לפתוח חלונות, דלתות ופתחים אחרים. הוא נותן מענה טוב ויעיל גם לעבודות שנחשבות קלות יותר כמו פתיחת חורים למזגנים, לצינורות למכונות כביסה ועוד. עבודות ניסור בטון מתבצעות גם עבור עבודות תשתית כמו: חיתוך גשרים, מדרכות, כבישים, מתכות, פירים שונים, צינורות וקוביות בטון ועוד. מבחינים במספר סוגים של מסורי בטון. האחד הוא מסור ניסור בטון שהינו עגול ומשונן. קצוות השיניים עשויות מיהלום תעשייתי שהוא חומר חזק מאוד אשר מצליח לחתוך בטון עבה כולל הברזלים שבתוכו. קיימת גם שרשרת ניסור בטון שגם בה מותקנים קצוות של יהלום. מסורים אלו ואחרים מסוגם נעים במהירות עצומה ומצליחים לבצע חיתוך מהיר ויעיל לקירות בטון עבים.

שירות מקצועי
מומלץ לכל מי שמבקש לבצע הריסות של מבנים גדולים ומבוטנים להיעזר בחברות מקצועיות שיש להן תשתית מתאימה לביצוע ניסור בטון. יש צורך במכשור מיוחד ומתקדם ובצוות עובדים מיומן. נושא הבטיחות הינו חשוב מאוד ונלקח בחשבון בעת ביצוע העבודה. עבודות הריסה ובנייה הן חלק בלתי נפרד מכל עבודת שיפוצים נרחבת ועלותן נמוכה, יחסית, לעומת העלות הכללית של השיפוצים. היכולת להימנע מיצירת סדקים בעת ההריסה, וכן, האפשרות לבנייה נוחה ומהירה סביב הקירות המנוסרים יוזילו כל פרויקט. מעבר לכך, הגימור של המבנה ייעשה מהר וייראה טוב יותר.  משום כך, כדאי להשקיע בשירותי ניסור בטון מתקדמים שמבוצעים על ידי מומחים לנושא. 
תפריט דף הבית טלפוןפייסבוק