שיפוץ דירה מקצועי חייב לעשות אצל קבלן שיפוצים רשום

החלטתם שהגיע הזמן לרענן קצת את מראה הבית ולשפץ את הדירה? קודם כל שיהיה בשעה טובה! הצעד הבא יהיה למצוא קבלן שיפוצים מקצועי ורציני שייקח על עצמו את שיפוץ הבית שלכם בצורה הטובה והיעילה ביותר. לא חשוב אם חשבתם לשפץ רק את המטבח או חדר האמבטיה, או לחילופין החלטתם על שיפוץ כללי בכל הבית – בכל מקרה כדאי שתפנו לקבלן שיפוצים רשום. הכוונה לקבלן שיפוצים העוסק בתחום לפחות 5 שנים ורשום בפנקס הקבלנים, עובדה זאת מאפשרת לכם להבין כי מדובר בבעל מקצוע אחראי ורציני. ענף הבנייה סובל מתופעה של חובבנים שמציגים עצמם כשיפוצניקים אך למעשה אינם בקיאים ברזי העבודה, אינם משתמשים בחומרים תקניים ואינם עומדים בתקנים הדרושים לעבודה בטיחותית ואיכותית. לכן כדאי לבחור בקבלן שיפוצים רשום, שיבצע לכם עבודה איכותית ובטיחותית בלבד.

כל מה שרציתם לדעת לגבי קבלן שיפוצים רשום

ראשית כל, כדאי לדעת כי משרד הבינוי והשיכון מאפשר לכם לבדוק דרך אתר האינטרנט שלו אילו קבלנים רשומים בפנקס הקבלנים, כדי להימנע מאי הבנות מצערות. לפי החוק, קבלן שאינו רשום בפנקס הקבלנים רשאי לבצע עבודה של עד 30,000 ₪ בלבד. מצד שני, כדאי לקחת בחשבון כי גם במקרה שהעסקתם קבלן רשום הוא יכול להעסיק קבלני משנה שאינם רשומים על מנת לבצע את עבודות השיפוץ שלכם. הרישום בפנקס מעיד כי לקבלן מסוים יש את ההסמכה הדרושה והניסיון הרלוונטי בתחום עבודה זו, איך אין זה מעיד דבר על רמת ההגינות או האחריות האישית שלו. לכן מומלץ לבחון מספר קבלנים רשומים בטרם תחליטו להעסיק אחד מהם, כדי להתרשם מהם ולהבין מול מי אתם עומדים. תמיד תבקשו מקבלן השיפוצים הצעת מחיר מפורטת הכוללת את כל פרטי העבודה, כמות החומרים הדרושה ולוח זמני לסיום העבודות. בצורה כזו תוכלו להעריך טוב יותר איזה קבלן יתאים לכם יותר. לאחר שבחרתם קבלן שיפוצים מקצועי, אל תשכחו לחתום מולו על חוזה שיסדיר את כל סוגי העבודות שסוכמו, לוח זמנים ברור, מחיר ואחריות מקצועית. במידה ויתגלו תקלות בעבודות שהקבלן עשה, כדאי שיהיה לכם למי לפנות בהתאם לחוזה מסודר.
לסיכום, חשוב לבחור קבלן שיפוצים רשום לצורך שיפוץ הדירה שלכם, על מנת להבטיח בעל מקצוע מקצועי ובעל וותק וניסיון בתחום. שימו לב כי הקבלן שבחרתם לעבוד עמו מבוטח בביטוח אחריות מקצועית כמו גם בביטוח צד ג'. אל תשכחו לקחת בחשבון התרשמות אישית מהקבלן, היות ותקשורת היא עניין חשוב. 
תפריט דף הבית טלפוןפייסבוק