שיפוצים חיוניים לתחזוקה שוטפת של הבית

כל בית אשר משמש למגורים זקוק לתחזוקה. גם כאשר נעשה שימוש בחומרי הגלם הטובים ביותר, ישנו בלאי טבעי הדורש שיפוצים תקופתיים. כך למשל, יש לחדש אחת לתקופה את הצנרת, את מערכת החשמל, את צביעת הקירות, את חדרי הרחצה ועוד. על פי רוב, נהוג לבצע שיפוצים קלים באופן שוטף, כאשר אחת לתקופה מתבצעים שיפוצים מקיפים בבית המביאים עמם השקעה כספית גבוה יותר.

עצות שימושיות לשיפוץ הבית במהירות

1. עיצוב חדש לקירות הבית יביא עמו ריענון משמעותי במראה הבית כולו. בעזרת צבע חדש, טפטים או עיצוב קיר מיוחד עם בנייה בגבס, ניתן יהיה להעניק לחלל כולו מראה שונה, מודרני ומאוד מסוגנן. המילה האחרונה בתחום שייכת לטפטים וצבעי קיר עשירים ולא שגרתיים.
 

2. חיפוי קירות או מרצפות יוכל לחסוך עשרות אלפי שקלים. לא עוד עבודה ממושכת בהסרת אריחי הריצוף או הקיר. כאשר נעשה שימוש בחיפוי אפשר יהיה להתקין את האריחים החדשים על גבי הישנים. חיפוי קרמיקה חדש בחדרי רחצה או מטבחים ניתן לבסס תוך שימוש בלוחות גבס. החלפת אריחי הקרמיקה במטבח או באמבטיה תעניק לחדר מראה חדיש ומודרני.
 

3. חידוש חדרי אמבטיה ניתן לבצע בעלות נמוכה יותר תוך שיפוץ הכלים הסניטריים. אין כל חובה לרכוש אמבטיה חדשה כאשר ניתן להעניק לאמבט הקיים ציפוי חדש. שילוב של פריטי נוי או גופי תאורה יוכל להעניק לכל חדר מראה רענן. שימו לב, אין כל חובה להחליף את כל ריהוט הבית בכדי ליהנות ממראה חדש, הגדירו מראש את התקציב הכספי אשר יוקצב לכל עבודת שיפוצים והקפידו לדבוק בה.

בחירת הצבע המתאים לכל מבנה

צבע אקרילי הוא צבע עמיד יותר בהשוואה לצבע פלסטי רגיל, הוא משמש בעיקר לצביעת קירות חיצוניים. נציין כי הצבע האקרילי יקר יותר מהצבע הפלסטי. בתוך הבית נהוג לעשות בו שימוש בעיקר בחדרי רחצה היות וישנם צבעים אקריליים מיוחדים המיועדים למניעת עובש.

צבע פלסטי הוא צבע זול יותר והרבה פחות עמיד בהשוואה לצבע האקרילי. אך הצבע הפלסטי עמיד בפני מים וניתן לרחיצה תוך שימוש בספוגיות עם מים וסבון. הצבעים הפלסטיים משמשים לצביעת קירות פנימיים ברוב מדינות העולם. השימוש בהם מאוד פופולרי על אף סף העמידות הנמוך שלהם בפני עובש ולחות.

מהי כמות הצבע הדרושה לצביעה?

רכישת כמות גדולה של צבע מיותרת לכל הדעות. ברוב המקרים, לא יהיה לכם כל שימוש בשאריות הצבע. יחד עם זאת, תמיד כדאי יהיה לרכוש יותר צבע מאשר פחות. כמות הצבע הדרושה לכם תחושב על פי מספר השכבות הדרוש וגודל החדר. לרוב מומלץ יהיה לצבוע שתי שכבות בכל קיר לפחות. בהתאם לכך, בכדי לצבוע חדר בגודל סטנדרטי יהיה צורך ב-6 ליטרים של צבע. צביעת הסלון או חללים גדולים יותר תדרוש כמות גדולה יותר של צבע (ייתכן כי כמות כפולה).

תגובות הוסף תגובה הוסף תגובה


 
תפריט דף הבית טלפוןפייסבוק