שיפוצים פשוטים לריענון עיצוב הבית

מעת לעת, מתעורר החשק לשנות מעט את עיצוב הבית, לחדש ולהפוך את חללי המגורים נוחים ומודרניים יותר. שנות האלפיים הביאו לשינויים רבים בתחום בשיפוצים, עבודות אשר היו בעבר מורכבות ומאוד יקרות, ניתן לבצע היום בקלות תוך עלויות נמוכות יותר. כיום, אפשר לשפץ את הבית, להפוך אותו מודרני יותר ולהעלות את ערכו בשוק, מבלי לשבור תכניות חיסכון. בעזרת כמה צעדים פשוטים ניתן יהיה להפוך כל בית למעוצב, מודרני והרבה יותר יפה ונוח.

חלוקה מחדש של החלל הפנימי בעזרת גבס

עבודות שיפוצים מתבצעות כאשר מתעורר צורך לשינוי מערך המגורים הפנימי. ייתכן כי תרצו להפוך את חדר הילדים לחדר המתאים לבני נוער, להגדיל את חדר האמבטיה או המטבח, להפוך מרפסת לחדר עבודה וכדומה. חלוקה פנימית של חלל המגורים מעולם לא היה פשוט יותר, כאשר נעשה שימוש חכם בלוחות גבס, הבנייה הופכת למשימה פשוטה. חדר ילדים גדול ניתן להפוך לשני חדרים נפרדים, סלון גדול יוכל לשמש בחלקו חדר עבודה סגור. שימוש בגבס מונע לרוב את הצורך בשבירת קירות או עבודות אשר מערבות פגיעה בצנרת חשמל או מים.

חשוב לזכור בכל עבודת שיפוצים המערבת שבירת קירות, קידוח אל הקירות או הרמת מרצפות, לבחון את מיקום הצנרת ולהימנע מפגיעה בה. גרימת נזקים בשוגג לצנרת המים תגרור עלויות כספיות נוספות ומיותרות.

בנייה דקורטיבית פנימית

הטרנד הנוכחי בעיצוב הפנים מתמקד בתקרות נמוכות, שתילת גופי תאורה דקורטיביים בתוך המבנה, מדפים עשויים גבס המשמשים חלק מהמבנה ועוד. הבתים המודרניים משלבים היום מזנונים עשויים גבס. התוצאה הסופית היא מראה מעוצב ומאוד אופנתי. הבנייה הדקורטיבית הפנימית נעשית תוך שימוש בלוחות גבס, זכוכית, עץ מלא, גופי תאורה ושאר חומרי גלם. שיפוצים עמידים לטווח הארוך יש לבסס על בחירה נכונה של חומרי הגלם.

חידוש חדרי אמבטיה ושירותים

את עיצוב הבית בוחנים במבט אחד על חדרי השירותים והרחצה. הלחות והרטיבות מעודדות התפתחות של עובש ובלאי מהיר. חדרי שירותים ואמבטיות יש לשפץ לעתים קרובות יותר. אחת לעשר שנים מומלץ יהיה לחדש את ציפוי האמבטיה ואת אריחי הקרמיקה. שיפוצים לחדר הרחצה ניתן להרכיב גם תוך שימוש בתקציב מצומצם. בעזרת חידוש אמבטיה ושימוש בטכניקות עבודה חדשות תוך חיפוי גבס, אפשר להשיג תוצאות נהדרות במחיר שווה לכל כיס. חידוש חדר האמבטיה מומלץ להעלאת שווי הנכס לקראת השכרה או מכירה.

מכניסים קצת צבע לבית עם קירות מעוצבים

צביעת קירות היא ללא כל ספק צעד מהיר וזול לריענון עיצוב הבית. כל שיש לעשות הוא לבחור בצבע מתאים. את הצבע החדש ניתן לשלב עם בנייה בגבס, התקנת גופי תאורה וחידוש הרהיטים הקיימים. התקופה בה נהוג היה לצבוע את כל קירות הבית בלבן תמה. בתים מודרניים ומעוצבים מתהדרים בקירות בצבע צהוב, ירוק, גוונים של כחול, אפור, פסים של כמה צבעים וגם טפטים.

תגובות הוסף תגובה הוסף תגובה


 
תפריט דף הבית טלפוןפייסבוק