5 כללי בל יעבור שאתם צריכים לדעת לפני החלטה על שיפוץ הבית

נתחיל באמרה ששיפוצים שלעצמם הם פרויקט, פרויקט גדול שמצריך הרבה זמן, כסף, השקעה ומחשבה.
להלן רשימת כללי הבל יעבור שאתם צריכים לדעת לפני ההחלטה על שיפוץ יסודי בבית.

בחן את התקציב שלך
לפני שאנחנו בכלל מתחילים לחשוב מה אנו רוצים בדיוק לשפץ, באילו אזורים בבית ולאיזה חברה לפנות, אנו חייבים לדעת מה התקציב שעומד לרשותנו פלוס תוספת. כלל אצבע הוא שתמיד מומלץ לשים אקסטרה כסף בצד בנוסף לסכום שהקצבנו לשיפוץ עצמו כיוון שלפעמים יש "הפתעות" שלא תכננו כמו ליקויים שנמצאו ובמיוחד שמדובר בדירות ישנות. אם אתם שואלים אותנו כמה כסף לשים בצד שיוגדר כחריגה: אנחנו ממליצים על 20% במידה ויישאר עודף, אנו בטוחים שתמצאו מה לעשות אתו.

דע לבצע מחקר שוק
אין זה משנה איזה חלק של הבית אתם רוצים לשפץ: מטבח, סלון, אמבטיה או את כל הבית, בכל אספקט רצוי שתדעו על מה מדובר. לדוגמא במידה ואתם צריכים שיפוץ של חלונות הבית, תדאגו לדעת חומר על כך. להלן מאמר שמסביר למה אתם צריכים חלונות PVC והיתרונות של חלונות חכמים אלה.

דאג למצוא ייעוץ מקצועי
חשוב שלא תקבלו החלטות מקצועיות לבד, תדאגו למצוא לכם אנשי מקצוע מומחים, כל אחד בתחומו שיחדיו יעזרו לכם לקבל תמונת מצב כוללת. ניתן ואף רצוי לקבל ייעוץ מכמה בעלי מקצוע ביחד ע"מ לגבש התרשמות ובסופו של דבר החלטה סופית.
לא מומלץ להתחיל את תהליך השיפוץ עד שלא כל הפרטים ברורים לכם, קראו עוד על שיפוצים.

חברים היא דרך מצוינת לקבל המלצות ממקור סמכותי ראשון
אל תתביישו לקבל טיפים מחבריכם הקרובים, שאלו אותם האם בתקופה האחרונה הם ביצעו שיפוץ בביתם, הם ישמחו למסור לכם אינפורמציה מקיפה. למדו מהטעיות שהם בצעו ואיפה אתם יכולים להשתפר, שאלו ובקשו את המלצתם לאנשי מקצוע שביצעו את השיפוץ בביתם.

 המלצות זה נחמד ויפה, אך לא רק
יחד עם זאת כפי שאנו ממליצים לבקש המלצות מחברים ומכרים אין זה מומלץ להסתמך רק על המלצותיהם אלא לעשות את סקר השוק גם בעצמנו, לבקש תיק עבודות של עבודות שבוצעו בעבר וגם עבודות שנעשות כרגע.
במידה ומדובר בקבלנים, כדאי לבקש תיק עבודות שנעשו לפני מספר שנים בשביל לראות היכן העבודות שהתבצעו עומדות היום. קרא עוד על חשיבות תכנון המבנה.

הסדרי התשלומים          
במשפט אחד: לא משנה כמה המלצות קיבלתם על בעל מקצוע מסוים, לא לשלם את מלוא הסכום טרם העבודה בוצעה בשלמותה, אמנם אתם יכולים להגיע להסדר של מקדמה כלשהי לפני תחילת העבודה, אך לא את כל הסכום.
שיטת העבודה המקובלת עם אנשי מקצוע היא שיטת שלושת התשלומים: כלומר תשלום לפני העבודה, באמצע העבודה ולאחר סיום העבודה כמובן בכפוף ללוח הזמנים ולמהירות העבודה.
 


 
תפריט דף הבית טלפוןפייסבוק