משפצים את הדירה? אל תשכחו את הפרטים הקטנים

אם החלטתם לשפץ את הבית או הדירה שלכם וודאי אתם מודעים לכך כי צפויה לכם תקופה לא פשוטה המשלבת אין ספור פעולות והחלטות אותן תצטרכו לקחת.


כמובן שהדבר תלוי בסוג השיפוץ… האם החלטתם להחליף את המטבח כולו לצד חידוש חדרי האמבטיה והשירותים, אולי דווקא הפעם אתם מתמקדים בחלק החיצוני כלומר המרפסת ומעוניינים לשדרג אותה עם דק יוקרתי, מעקה זכוכית דקורטיבי ומערכת ישיבה שישרתו אתכם נאמנה לקיץ הקרב ובא, או שמא אתם הולכים על הכל הקופה, הורסים את כל החללים הפנימיים ומשפצים את הדירה מהיסוד.


כך או כך, הנה כמה טיפים שיסייעו לכם בתהליך השיפוץ שיעזרו לכם לצאת מהשיפוץ בשלום…


•     תכנית עבודה - הדרך הטובה ביותר לבצע שיפוץ שלא יחרוג  מהתקציב שיש לנו היא באמצעות תכנית עבודה. רשמו על דף לבן את כל הדברים שהייתם רוצים לשנות או לשפץ ולידם את התקציב הכולל שיש ברשותכם.

•     גודל השיפוץ - במידה ומדובר בשיפוץ שעולה על סכום של 100,000 שקלים, מומלץ מאוד לבחור בקבלן שיפוצים או מעצבת פנים שיסייעו לכם לבצע את השיפוץ על הצד הטוב והמקצועי ביותר, יהיו אחראיים על שאר בעלי המקצוע ויפקחו על כל התהליך. בחרו בקבלן שנמצא בתהליך של עבודה בבית אחר ושאלו את אותם לקוחות שאלות מקצועיות כמו למשל האם היו חריגות בתקציב, האם העבודה מתבצעת על פי לוח זמנים  מדויק ועוד. דבר נוסף אותו יש לוודא מול קבלן השיפוצים הוא כמה אנשי מקצוע עובדים עבורו. במידה ומדובר בשיפוץ בסדר גודל גדול, קבלן שנעזר בשיפוצניק אחד שהוא גם חשמלאי, גם רצף, גם איש גבס וגם מתעסק עם מערכת האינסטלציה, צפו  לכך שהשיפוץ יתארך מאוד ולכן אולי כדאי לבחור קבלן אחר. 

•     התעדכנו בטרנדים - כל הזמן יש חידושים טכנולוגיים בתחום ההום סטיילינג והעיצוב. יכול להיות שהשקעה בפריט חדשני תעלה לכם מעט יותר ממה שתכננתם, אך לטווח הארוך מדובר בהשקעה חכמה. דוגמא מצוינת לכך היא מטבחי הזכוכית. אותם חיפויי זכוכית או חזיתות זכוכית לארונות לא רק משדרגים את המראה העיצובי של המטבח והבית, אלא גם קלים מאוד לניקוי, עמידים לאורך שנים רבות ולכן שווה לשקול  טרנדים מהסוג הזה.

•     השוו מחירים - היום יש המון אתרי אינטרנט ואפליקציות שיסייעו לכם להשוות מחירים בין חומרי גלם, בין בעלי מקצוע ולהוזיל עלויות, כך אולי תוכלו לפנות עוד תקציב לדברים נוספים.
 
תפריט דף הבית טלפוןפייסבוק